TAPETY
Bożena Lewańska
59-220 Legnica
ul. Jaworzyńska 44 of

sklep czynny:
pn - pt: 10 00 - 17 00
sobota: 10 00 - 14 00

telefon:
tapety:
076 850 62 94
wykładziny:
076 852 40 23


Logowanie:

login:
hasło:
Home » Tapety ścienne

Tapety ścienne

tapety legnica Największą powierzchnię w pomieszczeniu stanowią ściany. Dlatego też zazwyczaj od nich powinno się zacząć planowanie urządzania wnętrza. Ściany nadają pomieszczeniu nastrój i określają tonację.

Przeznaczenie pomieszczenia jest często decydujące przy doborze palety kolorów oraz rodzaju tapet. Najlepiej jest wykorzystywać takie kolory, które mają ze sobą coś wspólnego.

Kolory ziemi, kolory czyste czy też jasne pastele to przykłady różnych gam kolorów. Jeżeli się je pomiesza, to będzie to budzić wrażenie niepokoju i zamieszania.

Obecnie bardzo często we wnętrzach aby nadać im nowoczesny styl stosuje się kontrast np. czarny i biały, czerwony i biały.

Kolory ciemne czy jasne ?

Kolory ciemniejsze, intensywne dają przytulne wrażenie ciepła i powodują, że duże pomieszczenia robią wrażenie mniejszych. Kolory jasne dają wrażenie przestrzeni, pomieszczenie odbiera się wówczas jako przestronniejsze i większe niż w rzeczywistości.

Dzielenie ścian

Aby pomieszczenie nie było smutne i monotonne, można łączyć kolory jasne i ciemne poprzez podzielenie ścian:

 • poziome:
  Zazwyczaj ciemniejszą tapetę przykleja się na dole, natomiast jaśniejszą powyżej. Kolorowy pasek w miejscu łączenia tapet pozwoli przykryć połączenie oraz da doskonały efekt dekoracyjny.
 • pionowe:
  Można do tego wykorzystać te same zestawy tapet lub wykorzystać obecnie bardzo modne zestawy tapety z dużymi wzorami.
  Wybór wzorów tapet dostępnych na rynku jest ogromny. mogą państwo w łatwy sposób skomponować całość stylowo lub lekko i zabawnie.

Co państwo wybiorą, zależy wyłącznie od państwa.
Przykłady można zobaczyć pod hasłem aranżacje - zapraszam.

W sklepie, możecie państwo zamówić tapety (spośród wzorów tapet katalogowych) do komponowania własnego wnętrza.

 • Przedpokój i klatka schodowa są miejscami, które muszą znieść więcej, dlatego praktyczniej będzie użyć tapetę winylową, bardziej wytrzymałą.
 • Do kuchni i łazienki są polecane tapety winylowe zmywalne. specjalna powłoka tych tapet powoduje, że zabrudzenia nie przywierają tak łatwo i mogą być usuwane wilgotną szmatką.
 • W pokojach możemy stosować tapety zarówno winylowe jak i papierowe, kierując się własnymi upodobaniami.

Dodatkowe informacje

Podstawowy wymiar rolki tapety to : 10,05 m. długość, 0,53 m szerokość.

Obecnie na rynku są tapety winylowe na podkładzie z flizeliny, które klei się poprzez naniesienie specjalnego kleju na ścianę, a następnie przykłada się suchą tapetę. Tapetowanie może być więc proste i łatwe.

Do dekorowania ścian, także tych malowanych, można stosować wstawki z tapet, eksponując najważniejszą ścianę i ożywiając monotonne wnętrze.

Elementem dekoracyjnym mogą być także paski, które oferujemy w dużym asortymencie.
Dostępne także są zestawy naklejek, którymi wykleja się ściany wg. własnej aranżacji.

Home » Tapety ścienne